Картини маслом з’явилися завдяки появі матеріалу, в якому поєднується пігмент, що фарбує і лляна олія. Щоб масляна фарба швидко висохла, художники використовують спеціальний лак. Процес висихання тонкого шару займає приблизно 2-3 дні, проте для товстих шарів може знадобитися близько місяця. Існує безліч технік і їх список продовжує поповнюватися.

Малювати маслом художники розпочали у 15 столітті, до того часу були популярні темперна, вапняна та інші техніки. У 20 столітті винахід синтетичних фарб розширив можливості живопису. На відміну від живопису, у графіці прийнято зображати об’єкти у вигляді точок, ліній, штрихів. Хоча колір застосовується, він є додатковим елементом. Можна виділити два основних напрямки графіки – унікальну та друковану. До унікальної графіки належать оригінальні малюнки, створені художниками. Друкована графіка передбачає використання авторських друкованих форм, завдяки яким художник створює кілька сотень відбитків свого твору.

Натюрморт

На “Віоліті” ви можете вигідно продати картину, намальовану власноруч або створену іншим майстром. Особливо користуються попитом шедеври знаменитих майстрів, проте твори, написані користувачами аукціону, також цікаві покупцям. Одне з провідних місць займає натюрморт. Художники стали зображати квіти, овочі та предмети побуту, роблячи їх головними об’єктами мальовничих творів ще в 15 столітті. З того часу стилістика змінювалася залежно від панівних напрямів у мистецтві.

Особливим підтипом цього жанру є науковий натюрморт. Сьогодні мало хто робить подібні твори. Такі картини вимагають володіння певними знаннями, наприклад, глядач повинен орієнтуватися в Біблійній символіці та релігійних традиціях, щоб зрозуміти зміст, закладений автором. Крім того, деякі художники намагаються запровадити візуальні елементи, щоб створити ефект обману зору. Якщо говорити про минулі часи, такі картини-головоломки були особливо популярними у 17 столітті.

Жанровий живопис

Окрім натюрмортів на аукціоні «Віоліті» можна успішно купити картину, яка відноситься до жанрового живопису. У цих творах відбито повсякденне життя представників різних верств суспільства. Часто об’єктами зображення стають свята, ситуації, що відбуваються на вулиці, ринкові площі.

Мистецтво зображати побутові сцени бере свій початок із часів античності. Про це свідчать знахідки в Помпеях – фрески, що збереглися, розповідають про життя в давно зруйнованому місті. З народженням живопису такі картини були лише відображенням реальності, а й несли конкретний моральний сенс. Центральними темами стали проблеми пияцтва, сварок, показаних через зображення сільського життя. У 17 столітті у центрі уваги художників опинилися представники дворянства. З цього моменту митці стали все частіше вкладати у свої твори прихований зміст.

Архітектурний живопис

Продаж картин, на яких зображені будівлі, не поступається продажам натюрмортів, портретів або пейзажів. Архітектура з’являється на ранніх творах образотворчого мистецтва. Однак у давнину споруди були лише тлом і наголошували на перспективі.

Першими, хто звернувся до архітектурного живопису як незалежної форми, стали голландські художники. 16 століття стало століттям активного розвитку нового жанру, і незабаром майстри почали експериментувати з формою. У період Романтизму художники звернулися до теми руїн. Як і у випадку з натюрмортами, тут також набули популярності різні обманки та ілюзії. Зокрема, цікаві каприччо, на яких зображені вигадані руїни міст і будівель, що ніколи не існували.

Графіка

Незважаючи на те, що живопис приваблює своєю барвистістю, у графічних творах є свій шарм. З одного боку, художник показує спрощену форму реальності, з іншого – деякі картини, намальовані олівцем, виглядають більш реалістично, ніж шедеври, написані олією.

На «Віоліті» ви можете продати такі лоти, як репродукція, естамп, станковий малюнок і т.д. Завдяки тиражуванню ту саму роботу, створену самим автором, можуть придбати кілька людей.

До графічних творів належить екслібріс. Найпростіший екслібрис є ярликом, на якому вказано ім’я власника книги. Складніші екземпляри – справжні художні твори, надруковані літографським чи іншими способами. Колекціонування екслібрисів займаються як любителі образотворчого мистецтва, а й букіністи. На нашому аукціоні ви можете придбати роботи відомих майстрів, а також художників-початківців.