Спілкування з неадекватними людьми

Як відомо, спілкування є ключовою навичкою людини, яка дозволяє вільно висловлювати свої думки, почуття, переживання, передавати іншим зміст своєї мови. Але відразу слід зауважити, що не у всіх людей однаково розвинута ця навичка. Ось тому і з’являється безліч різноманітних комунікаційних проблем і конфліктів. Говорячи про наявність комунікативних навичок, ми маємо на увазі людей з адекватною психікою, а що робити якщо в процесі комунікації раптом розуміємо, що перед нами неадекват? Психічно неадекватну особу можна називати по-різному: енергетичний вампір, важка й токсична для спілкування людина, але я обмежуся простим і глибоким словом — «ідіот».
Спілкування з неадекватними людьми

Як відомо, спілкування є ключовою навичкою людини, яка дозволяє вільно висловлювати свої думки, почуття, переживання, передавати іншим зміст своєї мови. Але відразу слід зауважити, що не у всіх людей однаково розвинута ця навичка. Ось тому і з’являється безліч різноманітних комунікаційних проблем і конфліктів.

Говорячи про наявність комунікативних навичок, ми маємо на увазі людей з адекватною психікою, а що робити якщо в процесі комунікації раптом розуміємо, що перед нами токсичний неадекват? Психічно неадекватну особу можна називати по-різному: енергетичний вампір, важка й токсична для спілкування людина, але я обмежуся простим і глибоким словом — «ідіот».

Ідіоти, бувають різні, а найнеприємніше те, що їх набагато більше, ніж може здатися на перший погляд і це не тільки з точки зору медицини.

У цій статті ми не обговорюватимемо проблеми психічно хворих людей, а навпаки, поговоримо про звичайнісіньких людей, які живуть серед нас і всіляко отруюють наше існування з метою задоволення власного «Супер-Его».

Скажу відразу, що в психології існують ознаки за якими легко можна розпізнати токсичного ідіота. 

Назвемо основні з них:

  1. Ця людина завжди впевнена у власній правоті.
  2. Його думка найправильніша, тобто — істинна, заснована на його ж негативному життєвому досвіді, знаннях, уміннях, навичках (правильніше сказати на їх відсутності).
  3. Така людина спілкується заради відчуття власної переваги з метою нав’язування своєї точки зору (див. пункт 2).
  4. Йому важлива присутність інших людей для отримання необхідних емоцій та демонстрації переваги.
  5. Ідіот у розмові полюбляє давити словами та емоціями, постійно перебиває, відверто хамить, вживає нецензурні висловлювання, робить недоречні коменти та ставить тупі питання.
  6. Прояв хамства та брутальності для такої людини є доказом важливості та значущості її персони.
  7. Людина-ідіот своєю поведінкою намагається вивести співрозмовника з рівноваги, впиваючись владою і бажанням домінувати.

Після всього вище перерахованого цілком природно звучатиме питання – то як же боротися з ідіотом?

Відповідь – ніяк!

Якщо у вашому житті зустрічаються люди-ідіоти, з ними боротися не потрібно. Їх найкраще обходити стороною та ігнорувати. Адже навіть ідіоти, бувають різні. Умовно їх можна поділити на періодично – залежних від ситуації та хронічних, тобто постійних.

Крім цього, ідіотів можна розділити на активних та пасивних. Саме з «активних» виходять чудові емоційні «вампіри», яким у процесі спілкування важлива емоційна реакція так званої жертви. Пасивні за своєю природою невинні істоти, але вони живуть за своїми законами та правилами, які змінювати не збираються.

Якщо спілкування з ідіотом уникнути не виходить найкраще дотримуватися наступного плану:

– або з усім погоджуватись, або все ігнорувати;

– не ображатись і не намагатися помститися;

– не піддаватися на провокації;

– не виявляти жодної реакції у відповідь.

У жодному разі не можна у спілкуванні з ідіотом:

– відноситися до нього як до адекватного (рівного);

– сперечатися (навіть за наявності незаперечних фактів);

– намагатися щось довести або в чомусь переконати;

– виконувати його вказівки.

Американський письменник, журналіст та громадський діяч Марк Твен для якісного спілкування радив: „Ніколи не сперечайтеся з ідіотами. Ви опуститеся до рівня, де вони вас задавлять своїм досвідом“.

Пам’ятайте, що ідіотами, людьми з психічною патологією іноді народжуються, але в більшості випадків стають. Стають через різні комплекси і психологічні травми, егоїзм, тупість, безкарність і роздуту зарозумілість, а ще через буйність характеру, амбітність і некомпетентність!!! Ще чеський педагог Ян Амос Коменський таких людей називав просто – «тупі та злобні».

Він говорив про те, що ще  «Арістотель порівнював людську душу з чистим аркушем, на якому ще нічого не написано, але на якому, однак, можна написати все, що відбувається у житті людини. Отже, подібно до того, як на чистому аркуші обізнаний у своїй справі письменник міг би написати цікавий твір, а художник намалювати черговий шедевр, так і в людській свідомості можна накреслити всі бажані досягнення при умові присутності бажання навчатись і розвиватись.  Якщо цього не відбувається, то вина не в аркуші, а в небажанні щось змінювати. Різниця в тому, що на аркуші є певні обмеження, а в людській свідомості і уяві межі відсутні, тому що свідомість безмежна»!

Можливості людського розуму безмежні, але лінь і тупість розмножується як пліснява. Можна подолати хаос навколо себе, але не можна подолати хаос в голові іншої людини. 

Предыдущая статья

Реверсивна психологія

Следующая статья

Эволюция отношений

Підпишіться на нашу розсилку

Ми щиро раді підтримувати вас корисними ідеями та порадами, щойно вони з’являються.
Ніякого спаму, лише щирі поради ✨