Одним з елементів індивідуального захисту верхньої частини тулуба людини від впливу холодної, вогнепальної зброї та уламків – є БР або бронежилет. Така собі коротка куртка без рукавів зшита з високоміцної захисної тканини під назвою кевлар або арамід, зі вставками пластин зі сталі, сплавів титану, оксиду алюмінію, карбіду бору або карбіду кремнію, допомагає спеціально навченій людині виконувати свою місію, незважаючи ні на що.

Насправді – бронежилет – не панацея від усіх проблем. Він здатний захищати лише торс. По-перше, тому що в торс легше потрапити, а по-друге, тому що там перебуває основна кількість життєво-важливих органів. БР просто дозволяє підвищити шанси на виживання і все.

Окрім бронежилетів існують і бронекостюми з наявністю максимального ступеня захисту, але у них присутня маса недоліків. Наприклад, вони надто важкі та дуже дорогі, призначаються лише для саперів та штурмових загонів.

 Не слід сподіватися, що зупинивши кулю БЖ врятує життя. Куля після пострілу летить на такій величезній швидкості, що, ударяючись об бронежилет, провокує виникнення забійної травми на тілі людини. Внаслідок подібної травми ламаються кістки торсу, відбуваються розриви внутрішніх органів. Тому бронежилет повинен виготовлятися не тільки з високоякісного матеріалу, а й добре тримати ударну хвилю.

Основна функція бронежилета – захищати та давати можливість вільно рухатися. Під час військових дій небезпечні не самі кулі, а уламки від снарядів чи мін. При попаданні під артилерійський обстріл важливим буде не захиститися від уламків, а якнайшвидше піти в укриття. Враховуючи подібні нюанси, сучасні БП створюються з м’якої броні, із вставками із бронеплити в районі легень та серця.

В світі існує величезна кількість зброї і цілком зрозуміло, що існує і така ж сама кількість бронежилетів, що у свою чергу поділяються на певні класи захисту. Бронежилети поділяються на види – м’які, жорсткі та напівжорсткі. Не слід забувати, що в деяких випадках м’яка броня призначена для затримання кулі з легкістю пробивається холодною зброєю.

М’які БР складаються з м’якої броні – арамідних волокон, відомих як кевлар. Жорсткі БП виготовляються з бронепластин, що складаються зі сталі, металокераміки, кераміки або надвисокомолекулярного поліетилену. Напівжорсткі БП виготовляються у поєднанні твердої та м’якої броні.